Nabidka
Pokud potřebujete rychle půjčit, nabízíme rychlé Ferratum SMS půjčky, kdy si jednoduše díky internetovým stránkám nebo SMS zprávy zapůjčíte obnosy od jednoho do deseti tisíc korun. Nebankovní půjčky dnes již nenáleží mezi novinky na našem trhu a setkáte se tady se spoustou společností, poskytujících tyto služby několik let. Půjčka bez doložení příjmu a registru je určena pro všechny osoby, které nechtějí do půjčky zatahovat ručitele a nemusejí dokládat potvrzení. Betonové ploty jsou vhodné všude. Seznamte se z jejich výhodami. Informace pro kvalitní zateplení fasády. Chcete domů laminátové podlahy? Nabízíme srovnání a tipy, jak vybrat tu pravou. Cetris desky OSB desky
Diamantové kotouče

Přemýšlíte o venkovní dlažbě? Zkuste imitaci dřeva!

venkovní dlažbaVenkovní zpevněné plochy dokážou výrobci a následně řemeslníci zrealizovat z mnoha různých materiálů – z betonu, kamene, keramiky… Často ale pracují s imitací dřeva. Takové plochy vypadají pěkně, velmi přirozeně a nemusíte se příliš starat o jejich údržbu, jak by tomu bylo, kdybyste se rozhodli pro opravdové dřevo.

Z čeho lze takovou dlažbu udělat?

Imitaci dřeva lze vykouzlit z různých materiálů. Nejčastěji však profesionálové pracují s umělými povrchy tvořenými kompozitním materiálem WPC. Roli v něm hraje do jisté míry dřevo, zásadní je však plastový polymer

WPC se ve světě používá už více než 20 let. Jeho obliba je velká díky tomu, co nabízí – vypadá tak krásně jako dřevo, ale nemá jeho nežádoucí vlastnosti. Netýká se ho hniloba, plísně, změny barvy, napadání škůdci nebo vytváření nerovností. Tento materiál je odolný také vůči nepříznivému počasí – nevadí mu slunce, déšť ani mráz.

Největší výhodou WPC je naprosto minimální nutnost údržby, s níž byste museli ztrácet čas, kdybyste chtěli opravdové dřevo.

Jak venkovní dlažbu, dokonalou imitaci dřeva vybrat

Na kvalitu a to, jakou službu vám bude materiál prokazovat, mají vliv 3 faktory. Tím prvním je pochopitelně složení materiálu. Asi 60-70 % by měla tvořit dřevitá část, zpravidla dřevitá moučka, zbytek ideálně tvoří polymer. S tímto poměrem dosahují výrobci nejvěrnějšího vzhledu a nejlepších vlastností. Při výběru se také dívejte na to, zda dlažba obsahuje vysokotlaký polyetylen (HDPE) – ten je totiž zárukou odolnosti vůči mrazu a jiným nepříznivým výkyvům počasí.

Druhým faktorem, na který byste se měli při výběru dlažby zaměřit, je její povrchová úprava. Jednotlivé produkty se liší svým celkovým vzhledem (tedy tím, jaké dřevo je napodobováno) a povrchovými úpravami – jde o malé či velké drážky, hladký nebo hrubší povrch apod. Platí zde přímá úměra mezi množstvím použité dřevité moučky a dokonalým vzhledem dřeva. Nezapomínejte však, že množství polymeru zase určuje odolnost podlahy.

V neposlední řadě je třeba sledovat konstrukci profilů, a to nejen fakt, jaký tvar jednotlivé prvky mají, ale především to, zda jde o dlažbu dutou nebo plnou. Ta první totiž nesnese tak velkou zátěž jako ta druhá, zároveň je také náchylnější k popraskání při větších mrazech. Lidé si ji pořizují, protože je levnější, nemálo jich ale později rozhodnutí ušetřit lituje.

Venkovní dlažba v podobě imitace dřeva je skvělý způsob, jak na svou zahradu dostat „dřevo“, a přitom s ním nemít práci. Dejte však pozor, odkud je dlažba, kterou si chcete vzít, přivezena. Čínské výrobky jsou obvykle lákavě levné, ale to proto, že výrobci snižují výrobní cenu použitím většího podílu dřevité moučky (více než 70 % celku) – taková dlažba potom saje vodu a kroutí se. Kromě toho Číňané často používají recyklovaný polymer, využívají recyklovaných pet lahví nebo obalů od mléka, takže se do podlahy dostane cukr. I jeho minimální množství může způsobovat plísně a postupné vyhnívání.

Jaké dřevo výrobci často napodobují

Dřevěné deckingy, tedy zpevněné plochy, se vyrábějí z tropických dřev. Právě ty se často stávají předlohou imitace. Jde především o teakové dřevo, další je massaranduba nebo bangkirai. Z nám bližších dřev může jít také o borovici nebo modřín.

Imitace dřeva jako řešení zpevněných ploch

Vyzkoušejte imitaci dřeva jako dokonalé řešení zpevněných ploch. Pojí se v ní krása dřeva s neodolatelnými vlastnostmi, jako je snadná údržba nebo odolnost proti nepříznivému počasí. Během výběru dejte na naše rady a neuděláte chybu.

Poptejte venkovní dlažbu a ušetřete 30%

Vyplňte formulář a my rozešleme vaší poptávku po venkovní dlažbě mnoha dodavatelům. Vy si pak můžete vybrat ty nejlepší a ušetřit. Zadejte maximum informací, ať můžete dostat konkrétní nabídky.

Zadat poptávku