Nabidka
Pokud potřebujete rychle půjčit, nabízíme rychlé Ferratum SMS půjčky, kdy si jednoduše díky internetovým stránkám nebo SMS zprávy zapůjčíte obnosy od jednoho do deseti tisíc korun. Nebankovní půjčky dnes již nenáleží mezi novinky na našem trhu a setkáte se tady se spoustou společností, poskytujících tyto služby několik let. Půjčka bez doložení příjmu a registru je určena pro všechny osoby, které nechtějí do půjčky zatahovat ručitele a nemusejí dokládat potvrzení. Betonové ploty jsou vhodné všude. Seznamte se z jejich výhodami. Informace pro kvalitní zateplení fasády. Chcete domů laminátové podlahy? Nabízíme srovnání a tipy, jak vybrat tu pravou. Cetris desky OSB desky
Diamantové kotouče

Venkovní dlažba na schody


I v dalším článku na našem stavebním serveru se budeme zabývat dlažbou. A tentokrát to bude venkovní dlažba na schody. Přečtěte si o dostupných materiálech a důležitých vlastnostech, které by dlažba měla mít. Pokud tedy zrovna v tuto chvíli stavíte externí schody, nebo o tom uvažujete, čtěte tento článek.

Dostupné druhy materiálu

Na současném trhu stavebnin najdete dlažbu různých materiálů, vzhledů, tvarů i barev. Pokud se zaměříme na slibovaný materiál, jsou tu dlažby betonové, cihlové, kamenné, keramické (a to glazované i neglazované), či dřevěné. Výběr je tedy široký, záleží na Vaší představě a použití.

Velmi oblíbené bývají dlažby betonové (zámkové) a klasické keramické. Mezi nejdůležitější vlastnost venkovní dlažby patří mrazuvzdornost, tedy odolnost v nízkých teplotách. Pokud uvažujete o betonové, najdeme ji v mnoha různých provedeních, například i betonové dlaždice s vymývaným povrchem. Dále můžeme mluvit o kamenné dlažbě, která se také často používá, a to díky své vysoké odolnosti (oblíbené jsou kameny jako břidlice, čediče, různé druhy pískovce, barevné žuly, rula, vápenec i klasický mramor).

Schody a dlažba

Dlažba na schody

V mnoha případech se umisťuje venkovní dlažba na schody. Keramická dlažba se pak používá jako obklad jednotlivých schodů. Při této aplikaci si dejte pozor zejména na protiskluzovost povrchu. Vybírejte tedy pečlivě typ dlažby pro tento účel pro Váš rodinný dům, anebo komerční stavbu. K delšímu schodišti je vhodné přidat adekvátní zábradlí pro jistější pohyb.

Pro další informace o dlažbách čtěte i ostatní články na těchto webových stránkách, a to venkovní dlažba Rako, mrazuvzdorná venkovní dlažba, venkovní dlažba na schody, či
venkovní dlažba ceník.

Poptejte venkovní dlažbu a ušetřete 30%

Vyplňte formulář a my rozešleme vaší poptávku po venkovní dlažbě mnoha dodavatelům. Vy si pak můžete vybrat ty nejlepší a ušetřit. Zadejte maximum informací, ať můžete dostat konkrétní nabídky.

Zadat poptávku