Nabidka
Pokud potřebujete rychle půjčit, nabízíme rychlé Ferratum SMS půjčky, kdy si jednoduše díky internetovým stránkám nebo SMS zprávy zapůjčíte obnosy od jednoho do deseti tisíc korun. Nebankovní půjčky dnes již nenáleží mezi novinky na našem trhu a setkáte se tady se spoustou společností, poskytujících tyto služby několik let. Půjčka bez doložení příjmu a registru je určena pro všechny osoby, které nechtějí do půjčky zatahovat ručitele a nemusejí dokládat potvrzení. Betonové ploty jsou vhodné všude. Seznamte se z jejich výhodami. Informace pro kvalitní zateplení fasády. Chcete domů laminátové podlahy? Nabízíme srovnání a tipy, jak vybrat tu pravou. Cetris desky OSB desky
Diamantové kotouče

Výhody a nevýhody venkovní betonové dlažby, její výběr a pokládka

venkovní dlažbaPřemýšlíte o tom, že by bylo vhodné mít na zahradě zpevněnou plochu, například před vchodovými dveřmi, na terase nebo pod přístřeškem pro auto? Potom jistě uvažujete i o betonové dlažbě. Zde jsou její výhody a nevýhody, podle nichž se můžete rozhodnout.

Proč si vybrat betonovou dlažbu

Venkovní betonová dlažba působí na zahradě přirozeně, bývá součástí mnohých pozemků, kterým dodává styl a říká o jeho majiteli, že se nespokojí jen tak s něčím. A to i přesto, že beton je klasika a ne výdobytek posledních let.

Taková dlažba působí úžasně celistvě, vybrat si můžete z široké nabídky provedení a od věci není ani volba velikosti a tvaru dlaždic. Betonová dlažba vás také potěší svou výdrží a odolností vůči nejrůznějším vlivům i klimatickým podmínkám. Pokud si pořídíte dlažbu kvalitně ošetřenou, nemusíte se bát ani chemického posypu. Vynikající je i to, že dlažbu můžete položit na nerovný terén a že je její realizace poměrně rychlá.

Nevýhody tkví snad jedině v nedokonalosti provedených služeb. Pokud si dá řemeslník záležet, betonová dlažba vám může sloužit dlouho a bezchybně. Musí tedy dbát na to, aby se po dlažbě nechodilo, dokud dostatečně neztvrdne, aby dobře realizoval dilatační spáry a aby docházelo po dobu 2-3 dnů od položení k dostatečnému vlhčení. Pokládka betonové podlahy je také závislá na přízni počasí – nesmí pršet a teplota se musí pohybovat mezi 5 a 25°C.

Pevnost dlažby a pokládka – odpovědi na často kladené dotazy

Pevnost dlažby se odvíjí především od tloušťky dlaždic – čím jsou dlaždice vyšší, tím větší tlak vydrží. Jakmile si vyberete tloušťku (podle toho, zda chcete po ploše chodit nebo jezdit autem), můžete se zaměřit na výběr tvaru – dlaždice do sebe mohou zapadat nebo na sebe jen navazovat, případně lze tvořit „parketový“ styl. Tvar dlaždic nemá na pevnost celé plochy dopad.

Pokládka dlažby musí probíhat za suchého počasí a v teplotním rozmezí 5-25°C. Především je nutné přizpůsobit podkladové vrstvy charakteru geologického podloží. Jakmile pokládku odstartujete, vynaložte veškerou svou zručnost a pečlivost (vy, případně váš řemeslník). Větší plochy, jako jsou například parkoviště, se pokládají strojově. Pokud však chcete vytvořit zpevněnou plochu na zahradě, pravděpodobně přistoupíte k ruční práci. Během ní nezapomínejte dlaždice brát z různých palet na přeskáčku, abyste dosáhli lepšího vzhledu.

Levné venkovní betonové dlažby – vyplatí se?

Ani při realizaci zpevněné plochy nechceme vyhazovat peníze „z okna“, ale na druhou stranu buďme obezřetní, jestliže chceme šetřit. Cena dlaždic se odvíjí od její tloušťky, která určuje tlak, jenž na ni může být vyvíjen. Byla by fatální chyba šetřit na dlažbě a muset ji zanedlouho předělávat jen proto, že jsme chtěli něco uspořit. Ty nejlevnější dlaždice se dají pořídit už za 35 Kč za kus, jejich odolnost je však otázkou.

Při výběru se neunáhlete

Realizace betonové dlažby je akt, jehož výsledek vám v případě správného položení vydrží dlouhé roky. Proto se neunáhlete ani při výběru dlaždic, ani při samotné pokládce. Nejste-li si jisti svými dovednostmi, přivolejte na pomoc odborníka, který vám provede dost možná tu nejkrásnější zpevněnou plochu široko daleko.

Poptejte venkovní dlažbu a ušetřete 30%

Vyplňte formulář a my rozešleme vaší poptávku po venkovní dlažbě mnoha dodavatelům. Vy si pak můžete vybrat ty nejlepší a ušetřit. Zadejte maximum informací, ať můžete dostat konkrétní nabídky.

Zadat poptávku